כל מה שרציתם לדעת על הזמנת אוכל כשר בטיסות

אוכל כשר בטיסה

אם אתם מטיילים דתיים או שומרי מסורת, אתם כבר יודעים שהזמנת אוכל כשר בטיסות יכולה להיראות לפעמים כמו משימה בלתי אפשרית 6. אבל האמת היא שאתם לא חייבים ללמוד לבצע פעלולים ברמה של טום קרוז כדי ליהנות מארוחה כשרה (וטעימה) במהלך הטיסה הקרובה שלכם. יותר מזה, אין צורך בפעלולים כלל. מרבית חברות התעופה הבינלאומיות, גם הזרות, מודעות לכך שנוסעים רבים מעוניינים בארוחות כשרות במהלך הטיסה שלהם, כך שאם תדאגו לבצע הזמנה מספיק זמן מראש, תוכלו לשמור על המסורת גם בין שמיים לארץ.

איך מבצעים הזמנה של אוכל כשר לטיסה?

שמנו לב למגמה בולטת של עלייה בהתעניינות באוכל כשר בשנים האחרונות, בכל הקשור לטיסות לחו"ל, מסעדות בחו"ל, בתי מלון, וארוחות במעברים בין מדינות, למשל באמצעות רכבות. העלייה הזו הביאה לשינוי חיובי ביחס של חברות התעופה ובתי המלון אל הנושא. כך הפכה הגשת ארוחה כשרה במהלך טיסה לשירות בסיסי ומקובל.

בכל חברת תעופה, ישראלית או זרה, אשר טסה מישראל ואל ישראל, תמיד ישנה אפשרות להזמין ארוחה כשרה. ההזמנה מתבצעת דרך סוכנות הנסיעות או סוכן הנסיעות אשר דרכם הזמנתם את כרטיס הטיסה. במקרה של הזמנה באמצעות האינטרנט, במהלך תהליך הרכישה לעתים מוצעת לכם אפשרות בחירה של סוג הארוחה בטיסה: רגיל, צמחוני, טבעוני, דל סוכר, כשר.

אם כך, אתם יכולים לבצע את הזמנת האוכל הכשר און ליין, בטלפון מול סוכנות הנסיעות, או בפנייה במייל או בטלפון ישירות לחברת התעופה. שימו לב- במידה ולא תוודאו שהוזמנה עבורכם ארוחה כשרה לפחות 48 שעות לפני מועד הטיסה, אתם עשויים להישאר רעבים, וכמובן שזוהי אינה אפשרות רצויה. אז כאמור, האחריות על הזמנת אוכל כשר בטיסות היא על הנוסע. המנות הכשרות מוזמנות ונספרות על ידי חברות התעופה לפני שהמטוס ממריא, ולכן, הסבירות שתהיה לכם ארוחה כשרה במידה ולא ביצעתם הזמנה מראש, היא די נמוכה.

מתי מגישים את הארוחות הכשרות?

שימו לב לכך שכל חברת תעופה מטפלת באופן שונה בסדר הגשת הארוחות. ישנן חברות תעופה שבטיסותיהן מוגשות הארוחות ה"מיוחדות", וביניהן הארוחות הכשרות, לפני כל השאר. ישנן חברות תעופה שמגישות את הארוחות הכשרות דווקא אחרי הארוחות הרגילות, וישנן חברות תעופה שאם תטוסו איתן, תאלצו להזכיר לדייל או לדיילת שהזמנתם ארוחה כשרה, כיוון שתחילה, הם פשוט יגישו לכם ארוחה רגילה. אף אחת מהאפשרויות הללו אינה קריטית כמובן, במידה ואכן ביצעתם הזמנה מראש ומחכה לכם חמגשית חמה עם אוכל כשר.

ארוחות כשרות באל על

יש לקחת בחשבון שקיימים הבדלים בסוג ההכשר בין חברות התעופה השונות, וכן בגיוון בין מנות כשרות שונות. בחברה הישראלית אל על, למשל, ישנו מבחר גדול של מנות כשרות, גם בטיסות קצרות מאוד. אל על מאפשרת גם להזמין מראש ארוחה כשרה למהדרין, ונציגיה יודעים לספק הסבר על כל סוגי הכשרות שהחברה מציעה. טיסות אל על שיוצאות משדה התעופה בן גוריון מספקות ארוחות בהכשר בד"צ העדה החרדית ירושלים.

מה עושים במקרה שאין ארוחה כשרה על המטוס?

יש לציין שלעתים, על אף הזמנה מראש של ארוחה כשרה ישירות דרך חברת התעופה, או בתיווך של סוכנות נסיעות, קורות תקלות. כמובן שאנו מקווים שכל טיסה לחו"ל תעבור על הצד הטוב ביותר, אבל במקרה שבו לא קיימת בנמצא ארוחה כשרה עבורכם, ומדובר בטיסה ארוכה מאוד, אתם יכולים לבקש מהדיילים ארוחה צמחונית. ארוחה כזו תהיה אמנם ללא תעודת כשרות, אך באופן עקרוני, תוכלו לאכול אותה ללא רגשות אשם. גם מים וסודה הם תמיד משקאות כשרים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *